Nagłówek

Materiały dla Pacjentów

Poniżej znajdują się materiały informacyjne dla Pacjentów z elektronicznymi urządzeniami wszczepialnymi (CIED - Cardiac Implantable Electronic Device) w postaci plików .pdf.
Materiały zostały pobrane ze strony: W dobrym Rytmie i udostępnione za zgodą firmy Medtronic Polska.

Życie ze stymulatorem serca - Medtronic
przezroczysty

ŻYCIE ZE STYMULATOREM SERCA (PM)

Broszura może być pomocna dla osób, u których rozpoznano wolny rytm serca (bradykardię) i ich bliskich. Objaśniono w niej tę chorobę serca i możliwości leczenia.
Broszura zawiera podstawowe informacje na temat bradykardii i stymulatorów serca, w tym te dotyczące przewidywanej sytuacji pacjenta zarówno przed wszczepieniem stymulatora, jak i po tym zabiegu.



Życie z ICD - Medtronic
przezroczysty

ŻYCIE Z WSZCZEPIALNYM KARDIOWERTEREM-DEFIBRYLATOREM (ICD)

Broszura może być pomocna dla osób, u których rozpoznano szybki rytm serca (częstoskurcz), po przebytym zawale serca lub z niewydolnością serca, a także ich bliskich. Objaśniono w niej te choroby serca i możliwości leczenia za pomocą urządzenia.
Broszura zawiera podstawowe informacje na temat nagłego zatrzymania krążenia (NZK) i wszczepialnych defibrylatorów (ICD), w tym dotyczące przewidywanej sytuacji pacjenta przed wszczepieniem defibrylatora i po jego wszczepieniu.



Życie z CRT - Medtronic
przezroczysty

ŻYCIE Z URZĄDZENIEM DO TERAPII RESYNCHRONIZUJĄCEJ SERCA (CRT)

Broszura może być pomocna dla osób, u których rozpoznano niewydolność serca i ich bliskich. Objaśniono w niej tę chorobę serca i możliwości leczenia za pomocą urządzenia.
Broszura zawiera podstawowe informacje na temat niewydolności serca i urządzeń do terapii resynchronizującej serca (Cardiac Resynchronisation Therapy, CRT), w tym dotyczące przewidywanej sytuacji pacjenta przed wszczepieniem urządzenia CRT i po jego wszczepieniu.



Życie z Micra - Medtronic
przezroczysty

ŻYCIE Z BEZELEKTRODOWYM STYMULATOREM SERCA MICRA™

Broszura może być pomocna dla osób, u których rozpoznano wolny rytm serca (bradykardię) i ich bliskich. Objaśniono w niej tę chorobę serca i możliwości leczenia, w tym za pomocą bezelektrodowego stymulatora Micra™.
Micra™ to bezelektrodowy stymulator serca - urządzenie w całości znajduje się w obrębie serca i nie wymaga elektrody. Stymulator Micra nie tworzy wypukłości pod skórą, jego wszczepienie nie pozostawia blizny na klatce piersiowej i zapewnia konieczną terapię bez widocznych oznak obecności urządzenia.
Broszura zawiera podstawowe informacje na temat bradykardii i stymulatora bezelektrodowego Micra™, w tym te dotyczące przewidywanej sytuacji pacjenta zarówno przed wszczepieniem stymulatora, jak i po tym zabiegu.



CIED u dzieci - Medtronic
przezroczysty

ODPOWIEDZI NA PYTANIA DOTYCZĄCE URZĄDZENIA KARDIOLOGICZNEGO U DZIECKA

Istnieją sytuacje, w których u dziecka implantowano elektroniczne urządzenie do elektroterapii serca, ponieważ występowały u niego zaburzenia rytmu serca lub było ono zagrożone zaburzeniami rytmu, które mogły spowodować, że serce będzie bić zbyt wolno, zbyt szybko lub w szybki, niestabilny i nieregularny sposób.
Ta broszura zawiera informacje ogólne o urządzeniu kardiologicznym u dziecka.
Bardziej szczegółowe informacje o różnych urządzeniach kardiologicznych zawierają następujące broszury (powyżej):



CareLink - Medtronic
przezroczysty

MYCARELINK™ MONITOR PACJENTA PROSTY W OBSŁUDZE ZAWSZE POŁĄCZONY

Telemonitoring (czyli zdalna kontrola) urządzeń wszczepialnych stanowi jedno z kluczowych rozwiązań telemedycznych, które umożliwia sprawowanie efektywnej opieki zdrowotnej nad pacjentami z wszczepialnymi układami do elektroterapii kardiologicznej.
Wykorzystujące technikę teletransmisji urządzenia pomagają monitorować stan zdrowia chorych z implantowanymi: stymulatorami (PM), kardiowerterami-defibrylatorami (ICD) i układami do terapii resynchronizującej (CRT).

Raporty z telemonitoringu urządzeń wszczepialnych są odbierane przez przeszkolony personel w ośrodku monitorującym pacjenta. Napływające dane pozwalają stwierdzić nieprawidłowości w działaniu wszczepionego urządzenia i monitorować stan pacjenta (występowanie arytmii, cechy zbliżającej się dekompensacji układu krążenia).
Ta forma opieki ma udowodnione w wielu badaniach klinicznych znaczenie w opiece nad pacjentem z CIED.
Ta broszura zawiera podstawowe informacje o zasadach działania oraz obsłudze systemu do telemonitoringu firmy Medtronic.